Herning (Denemarken) 30 juli 2011 - MPM Seaside Affair heeft een uitstapje naar de Eurocup in het Deense Herning afgesloten met een keurige zesde plaats. Na een full pull volgde in de finale een afstand van 88,51 meter waarmee de nieuwe tractor zich uitstekend staande hield in het sterke internationale veld. Minstens zo belangrijk was dat beide runs keurig recht en zonder schade verliepen en de problemen van eerder dit seizoen lijken te zijn opgelost.
MPM Seaside Affair is geen vaste deelnemer aan de Eurocup wedstrijden maar omdat de nieuwe tractor dit jaar al zoveel mogelijk op het gewicht van de aanstaande 4 ton unlimited klasse rijdt, wilde het team graag ervaren hoe de tractor zou reageren voor de Duitse sleepwagen. Na verschillende Deense klassen en de Super Stockers was het de beurt aan de 4,5 ton vrije klasse om de baan te betreden. MPM Seaside Affair mocht de dans openen en na een voorzichtige start kwam de snelheid goed in de combinatie en werd de sleepwagen overtuigend voorbij de 100-meterlijn geparkeerd. Op één combinatie na wisten ook alle andere teams een full pull te trekken en daarmee dus veel deelnemers aan de allesbeslissende finale.
MPM Seaside Affair moest ook in de finale het spits afbijten en besloten werd om wat brutaler van start te gaan. Deze tactiek werkte in tegenstelling tot de wedstrijd in Cadzand nu wel uitstekend en in een mooie rechte run werd de sleepwagen meegenomen naar 88,51 meter, een afstand waar de concurrentie zich op kon gaan richten. Iwan uit Duitsland was de eerste die zich met 85 meter stukbeet op de score van MPM Seaside Affair terwijl de Deense Fox in hun thuiswedstrijd door een probleem met de achteras helemaal niet meer aan de start kon verschijnen. Whispering Giant was met 89,37 meter de eerste die met een verschil van slechts 86 centimeter de afstand van MPM Seaside Affair wist te overtreffen. Nog beter verging het Simply Irresisteble die in een prachtige run pas bij 98,70 meter door de sleepwagen werd gestopt. Vervolgens waren het Green Fighter en Lambada die zich stukbeten op de nummer-één afstand, al kwam Lambada er met een verschil van 31 centimeter wel heel dicht in de buurt. Van de laatste twee deelnemers wist er nog één de afstand van MPM Seaside Affair te kloppen en daarmee eindigde de nieuwe tractor in het sterke internationale veld op een keurige zesde plaats. Gezien het feit dat MPM Seaside Affair als enige al volgens de regels van de nieuwe 4 ton unlimited klasse rijdt en daarmee een stuk lichter is dan de concurrentie, een prestatie waar het team dik tevreden mee kon zijn. Minstens zo belangrijk was dat met twee keurige rechte runs de problemen van groeiende wielen en spongen zoals in Cadzand lijken te zijn opgelost. Voor de volgende wedstrijd op 6 augustus in Lochem zal de achteras worden voorzien van een andere vertraging. Daarmee hoopt het team de MPM Seaside Affair wat rustiger te krijgen. In Lochem komt MPM Seaside Affair alleen in actie in de 3,5 ton vrije klasse.
- Auteur
- Remco Scheelings
MPM Racing MPM Sports Seaside Affair Tractor pulling